KONST / Litografier / Färglitografi 15936433
nr 1593 6433
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
"En vitlök". Signerad, numrerad 77/125, daterad 1977. Färglitografi, bildmått: 28x32 cm, yttermått inklusive ram: 54x42 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 29 januari 2024
kl 18:09:21
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg